Olkusz: pracownicy szpitala rozpoczęli akcję protestacyjną

Autor: Przegląd Olkuski, KR/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2013 14:20

Ubrane na czarno pielęgniarki, baner z napisem ''Protest'', informacje na drzwiach każdego z oddziałów i plakietki w klapach - tak załoga Nowego Szpitala w Olkuszu prowadzi akcję protestacyjną.

Olkusz: pracownicy szpitala rozpoczęli akcję protestacyjną
Jak podaje Przegląd Olkuski, akcja protestacyjna rozpoczęła się w poniedziałek (10 czerwca). Załoga protestuje przeciw braku realizacji Paktu Gwarancji Pracowniczych przez zarząd spółki, lekceważeniu przedstawicieli załogi, braku reakcji na pisma pracowników oraz chaosowi w obsłudze kadrowo-płacowej w lecznicy.

- Trzy lata temu załoga podpisała porozumienie, którego zapisy nie są realizowane. Każdy kolejny dyrektor nie rozwiązał tego problemu. Miesiącami czeka się na dokumenty i informacje związane z zatrudnieniem - wylicza Jan Orkisz, wiceprzewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia w NZOZ Nowy Szpital w Olkuszu.

Od trzech miesięcy załoga szpitala jest w sporze zbiorowym z zarządem szpitala, ale do mediacji nie doszło.

W rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Ewa Klich, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Olkuszu przyznaje, że starostwo było zaskoczone rozpoczęciem akcji protestacyjnej w olkuskim szpitalu w momencie, w którym trwają jeszcze rozmowy zarządu z pracownikami szpitala.

- Dodatkowo na piątek (14 czerwca) zaplanowane jest spotkanie mediacyjne. Zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych wezmą w nim udział pracodawca - zarząd szpitala, załoga oraz mediator. Pocieszający jest fakt, że zgodnie z zapewnieniami osób prowadzących akcję protestacyjną, nie odczują jej pacjenci szpitala - mówi Ewa Klich.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum