Olkusz: poradnie specjalistyczne nadal bez kontraktu

Autor: Przegląd Olkuski, DMX/Rynek Zdrowia • • 07 lipca 2011 15:24

1 kwietnia w NZOZ Nowym Szpitalu w Olkuszu z powodu braku kontraktu z NFZ zamknięto pięć poradni specjalistycznych. Radni powiatu olkuskiego apelują do NFZ o rozpisanie dodatkowego konkursu.

Olkusz: poradnie specjalistyczne nadal bez kontraktu

NFZ zapewniał dwóch olkuskich posłów, że w połowie maja zostaną przeprowadzone dodatkowe konkursy ofert na prowadzenie specjalistycznych poradni. Jednak konkursów wciąż nie ogłoszono - informuje Przegląd Olkuski.

Pod koniec maja dyrektor Małopolskiego Oddziału NFZ, Barbara Bulanowska tłumaczyła, że rozpisanie konkursu nie było możliwe, gdyż spodziewana była zmiana warunków zawierania umów na świadczenia w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Jednak 14 czerwca pojawiło się zarządzenie prezesa NFZ, w którym warunki zawierania i realizacji umów zostały określone.

Radni powiatu zdecydowali się na wystosowanie apelu do Małopolskiego Oddziału NFZ.  Zwracają się w nim o podjęcie działań, które zapewnią mieszkańcom powiatu olkuskiego dostęp do opieki specjalistycznej na poziomie nie mniejszym niż w 2010 roku.

Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl 1 kwietnia br. w NZOZ-ie Nowym Szpitalu w Olkuszu z powodu braku kontraktu z NFZ zamknięto pięć poradni specjalistycznych: leczenia bólu, metaboliczną, logopedyczną, neurologa dziecięcego i dermatologiczną.

Najtrudniejszy dostęp do świadczeń mają pacjenci, którzy leczyli się w poradni leczenia bólu. Jak wynika z "wykazu poradni specjalistycznych”, żaden z kilku podmiotów w całej Małopolsce, które otrzymały kontrakty z NFZ na „świadczenia w zakresie leczenia bólu” nie ma w rubryce "obszar” wpisanego powiatu olkuskiego. Problemem jest również dojazd.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum