Olkusz: pacjenci interweniują w NFZ ws. zlikwidowanych poradni

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 05 kwietnia 2011 16:03

Spotkanie dyrekcji Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ z mieszkańcami powiatu olkuskiego, pacjentami m.in. poradni leczenia bólu w olkuskim NZOZ-ie Nowy Szpital, nie doszło do skutku.

Olkusz: pacjenci interweniują w NFZ ws. zlikwidowanych poradni
Jak przypomina Dziennik Polski, 1 kwietnia br. w NZOZ-ie Nowym Szpitalu w Olkuszu z powodu braku kontraktu z NFZ zamknięto pięć poradni specjalistycznych: leczenia bólu, metaboliczną, logopedyczną, neurologa dziecięcego i dermatologiczną.

Najtrudniejszy dostęp do świadczeń mają pacjenci, którzy leczyli się w poradni leczenia bólu. Jak wynika z "wykazu poradni specjalistycznych”, żaden z kilku podmiotów w całej Małopolsce, które otrzymały kontrakty z NFZ na „świadczenia w zakresie leczenia bólu” nie ma w rubryce "obszar” wpisanego powiatu olkuskiego. Problemem jest również dojazd.

Trzydziestu pacjentów zlikwidowanej poradni zwróciło się do jednego z posłów, który zobowiązał zorganizować w Olkuszu spotkanie z Barbarą Bulanowską, dyrektor małopolskiego oddziału NFZ. W  otwartym spotkaniu mieli wziąć udział przedstawiciele środowisk medycznych, samorządowcy oraz pacjenci powiatu olkuskiego. W odpowiedzi dyrektor oddziału Funduszu poinformowała, że wcześniej zaplanowane obowiązki uniemożliwiają jej udział w spotkaniu.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum