Olkusz: inna firma poprowadzi prosektorium w szpitalu

Autor: DM/Rynek Zdrowia • • 10 sierpnia 2011 21:47

NZOZ Nowy Szpital w Olkuszu rozwiązał umowę dzierżawy prosektorium z firmą Gloria, która łączyła tą działalność z prowadzeniem zakładu pogrzebowego.

Jak tłumaczy Krzysztof Bestwina, dyrektor NZOZ Nowy Szpital w Olkuszu, firma Gloria nie wywiązywała się z warunków umowy dzierżawy prosektorium, dlatego zdecydowano o wypowiedzeniu tej umowy.

Firma dzierżawiła prosektorium od szpitala od lipca ubiegłego roku. W tym czasie łączyła działalność prosektorium z posiadanym przez siebie zakładem pogrzebowym.

- Zgodnie z umową nie miała prawa tego robić - mówi w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Krzysztof Bestwina. Firma nie wywiązywała się także ze zobowiązań finansowych wobec szpitala.

- Osobiście odebrałem co najmniej dwie skargi na działalność firmy Gloria - mówi dyrektor olkuskiej placówku. Dodaje, że szpital od lipca ubiegłego roku kilkakrotnie przeprowadzał kontrole w prosektorium, jednak nie wskazywały one na ewidentne łączenie jego funkcjonowania z działalnością zakładu pogrzebowego.

- Jednak powtarzały się skargi na nachalność obsługi rodzin zmarłych - mówi Krzysztof Bestwina. Zapewniając jednocześnie, że kontrola Sanepidu wykazała, że pod względem sanitarnym nie było nieprawidłowości.

Jak informuje dyrektor, obecnie trwa dwumiesięczny okres wypowiedzenia, podczas którego szpital ogłosi postępowanie konkursowe i wyłoni nowy podmiot, który poprowadzi prosektorium.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum