Olkusz: dwugodzinny strajk ostrzegawczy

Autor: dziennikpolski24.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 26 czerwca 2013 14:41

W czwartek (27 czerwca) w godz. 7-9 w Nowym Szpitalu w Olkuszu odbędzie się dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Ma zwrócić uwagę na problemy personelu, m.in. na niskie zarobki pielęgniarek.

Olkusz: dwugodzinny strajk ostrzegawczy

Przez dwie godziny przed szpitalem utworzą one na czarno ubrany szpaler, a w rękach trzymać mają plakaty.

W sobotę (22 czerwca) odbyły się w sprawie płac mediacje z zarządem szpitala, ale nie przyniosły zamierzonego efektu.

Grażyna Gaj ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zauważa w Dzienniku Polskim, że nie ma woli ze strony pracodawcy, żeby się dogadać. - Pielęgniarki będą normalnie pracować. Nie możemy narażać pacjentów na zagrożenie życia czy zdrowia - podkreśla.

Pielęgniarki skierowały do zarządu żądanie udostępnienia dokumentów dotyczących kwot przeznaczanych na pensje dla ich grupy zawodowej oraz wysokości wynagrodzeń poszczególnych grup.

Niezbędne informacje zarząd ma dostarczyć związkowcom do 4 lipca. Potem w ciągu siedmiu dni ma zostać ustalony kolejny termin mediacji.

Tymczasem zarząd Nowego Szpitala w Olkuszu opublikował 25 czerwca komunikat, w którym zapewnił, że zależy mu na dialogu z pracownikami. ”Z niepokojem przyjęliśmy informację, iż mimo prowadzonych z udziałem mediatora rozmów, zarząd OZZPiP zdecydował o przeprowadzeniu strajku ostrzegawczego. (…) Jesteśmy gotowi na rozmowy z pracownikami i wspólne działania dla dobra pacjentów” - stwierdza zarząd Nowego Szpitala.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum