Olkusz: czy zarząd szpitala zostanie odwołany?

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 10 grudnia 2012 14:23

W piątek (14 grudnia) ma dojść do zmiany zarządu olkuskiego szpitala. Zbierze się wtedy walne zgromadzenie wspólników spółki NZOZ Nowy Szpital w Olkuszu, w której Grupa Nowy Szpital ma 70 proc. udziałów, a powiat olkuski 30.

Olkusz: czy zarząd szpitala zostanie odwołany?

Jak poinformował serwis dziennikpolski24.pl, Krzysztofa Bestwinę, dotychczasowego prezesa i dyrektora szpitala, ma zastąpić 34-letnia Ilona Mróz, która była m.in. księgową w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku, z-cą dyrektora ds. administracyjno-finansowych w Powiatowym Centrum Medycznym w Wieruszowie, a także prezesem Krapkowickiego Centrum Zdrowia.

Z kolei Krzysztof Bestwina przez cztery lata, do lutego 2011 r., był dyrektorem SP ZOZ w Turku, od 18 miesięcy jest prezesem i dyrektorem NZOZ Nowy Szpital w Olkuszu.

- Od sierpnia 2009 r. to najdłużej urzędujący dyrektor tej lecznicy. Jego poprzednicy pracowali na tych stanowiskach po 2-3 miesiące. Można powiedzieć, że osoby kierujące szpitalem w Olkuszu odbywają u nas wysokopłatne staże zawodowe - skomentował zmiany kadrowe Jan Orkisz, przewodniczący rady pracowników, związkowiec i radny powiatu.

Zastrzegł jednocześnie, że oficjalnie nic nie wie o zmianach na stanowiskach kierowniczych w szpitalu. - Nie wiem czy dyrektor złożył rezygnację, czy też chcą go odwołać - dodał.

- Obecny zarząd, w porównaniu do poprzednich, jest najlepiej przygotowany merytorycznie. Krzysztof Bestwina jest po zarządzaniu w ochronie zdrowia, kierował już szpitalem. Andrzej Świątek, członek zarządu i zastępca dyrektora ds. medycznych ma dwie specjalizacje, był też naczelnikiem wydziału kontroli w Małopolskim Oddziale NFZ - powiedział nam Jan Orkisz, który od dłuższego czasu prowadzi kampanię na rzecz o przywrócenie szpitalowi statusu placówki publicznej.

Czytaj: Trwa bój o szpital w Olkuszu

Z Krzysztofem Bestwiną nie udało nam się porozmawiać. W sekretariacie dyrekcji poinformowano nas, że z powodu kontroli jest bardzo zajęty.

Natomiast Ewa Klich, sekretarz Starostwa Powiatowego w Olkuszu, powiedziała, że zarząd powiatu 12 grudnia podejmie decyzję o stanowisku, jakie zajmie w sprawie zamiaru odwołania zarządu szpitala.  

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum