Olesno: są pieniądze na modernizację szpitala, nie ma na podwyżki

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2014 19:57

Zespół Opieki Zdrowotnej w Oleśnie wyasygnował 10 mln zł na modernizację szpitala.To zbulwersowało pielęgniarki. Przyszły na sesję rady powiatu z prawnikiem i upomniały się 200 zł podwyżki (kwota brutto).

Jak mówiła Zdzisława Fałat, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, w Oleśnie w latach 2008 - 2013 w ogóle nie było podwyżek, nawet o stopień inflacji. 

Dopiero w ubiegłym roku pracownice oleskiej lecznicy otrzymały 60-80 zł podwyżki. Zarabiają jednak ciągle mało. Pielęgniarki z 35-letnim stażem otrzymują na rękę 1530 zł - 1760 zł - podaje Nowa Trybuna Opolska.

Pielęgniarki uważają, że szpital w Oleśnie zarabia pieniądze za nadwykonania również dzięki ich pracy. Chcą zatem dostać część tych pieniędzy.

Jak przekonuje Andrzej Prochota, dyrektor ZOZ-u w Oleśnie, oczekiwania płacowe mają też różne grupy pracowników, nie tylko pielęgniarki i położne, daletgo nie będzie faworyzował tej grupy.

Dodał również, że porównywanie płac lekarzy i pielęgniarek jest nie na miejscu. Lekarze pracują razem z dyżurami po 300 godzin miesięcznie. Te dysproporcje w zarobkach są i będą. Ponadto szpital ma problem z pozyskaniem lekarzy, dlatego musi ich lepiej wynagradzać.

Więcej: www.nto.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum