Olesno: nie ma zgody na referendum ws. ratownictwa

Autor: Radio Opole/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2011 15:31

Nie będzie referendum w sprawie ratownictwa, czego domagał się personel ZOZ w Oleśnie i mieszkańcy powiatu .Taką decyzję podjął samorząd powiatu oleskiego.

Olesno: nie ma zgody na referendum ws. ratownictwa

Jak powiedziłą na antenie Radia Opole Stanisław Belka, wicestarosta oleski, nie można prowadzić referendum w sprawach, które nie leżą w kompetencjach lokalnego samorządu.

- Jedną z takich spraw jest Państwowe Ratownictwo Medyczne, za które odpowiada wojewoda. Gdyby nawet został osiągnięty próg referendalny oraz gdybyśmy otrzymalibyśmy pozytywną odpowiedź na to pytanie, kto - prywatna firma czy szpital - powinien świadczyć usługi w zakresie ratownictwa medycznego i tak nie mielibyśmy możliwości wpływu na zmianę decyzji - wyjaśnia Belka.

ZOZ w Oleśnie przegrał w konkursie na ratownictwo medyczne z firmą Falck, która otrzymała kontrakt na obsługę 5 z 11 powiatów w województwie opolskim. Szpitale w Kluczborku i Oleśnie odwołały się od tej decyzji Funduszu. 

Wynik konkursu oznacza, że w oleskim szpitalu nie będzie pracy dla większości spośród 45 osób zatrudnionych w szpitalnym oddziale ratunkowym. 19 z tych pracowników już otrzymało wypowiedzenia.

Do tej pory nie wypłynęła odpowiedź prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia na skargę szpitala i powiatu oleskiego na wynik konkursu na świadczenia usług z zakresu ratownictwa medycznego.

Więcej:www.radio.opole.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum