Oleśnica: dyrektor wyjaśnia, kto i dlaczego gromadzi dane wchodzących do szpitala

Autor: Moja Oleśnica/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2020 13:25

Dyrektor Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy zabrał głos w sprawie tego, kto gromadzi dane osobowe ludzi wchodzących do oleśnickiej lecznicy. Dzieje się tak od początku obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Oleśnica: dyrektor wyjaśnia, kto i dlaczego gromadzi dane wchodzących do szpitala
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Dziennikarze portalu Moja Oleśnica już od dawna starali się uzyskać odpowiedź na pytanie, kto i w jakim celu gromadzi dane osobowe osób wchodzących do szpitala. Do tej pory zarówno szpital, jak i starostwo milczeli w tej sprawie.

Obecnie do problemu odniósł się dyrektor szpitala, Krzysztof Wywrot. Wyjaśnił on, że ankiety osobowe wypełniane podczas wizyty w szpitalu przy pomocy służby medycznej - triażu, zawierają wrażliwe dane osobowe pacjentów. Z tego powodu lecznica nie dopuszcza do tego, aby te dane były przetwarzane przez osoby nie mające do tego upoważnienia.

Jak zaznacza dyrektor przepisy o ochronie danych osobowych nie wskazują konkretnych rodzajów zabezpieczeń. Ankiety są gromadzone przez służbę medyczną na rejestracji szpitala w sposób zgodny z zasadami RODO, a następnie zabezpieczone przekazywane do działu archiwum zgodnie z instrukcją.

Więcej: mojaolesnica.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum