Olecko: będą zbierać pieniądze na rozbudowę szpitala

Autor: SA/Rynek Zdrowia • • 11 maja 2010 16:51

W najbliższą niedzielę (16 maja) przy wszystkich kościołach powiatu oleckiego będą zbierane pieniądze na modernizację starego budynku szpitala.

Walkę o Szpital Olmedica w Olecku Sp. z o.o. rozpoczęto przed siedmioma laty. Stanisław Ramotowski, starosta olecki, podkreśla, że został on uratowany dużym kosztem. Spłacono długi, które wynosiły około 11 mln zł. Oprócz tego na zakup sprzętu powiat wyłożył blisko 11,7 mln zł, w tym 1,7 mln zł przekazały gminy, 3,6 mln zł starostwo i około 6 mln zł pozyskano ze źródeł zewnętrznych.

Zabrakło jednak środków na rozbudowę oddziału wewnętrznego o pododdział kardiologiczny i pracownię endoskopową. Inwestycja może kosztować nawet 1,6 mln zł. Powiat ma już na ten cel 430 tys. zł, w tym 100 tys. zł pochodzi z darowizny od firmy, który w maju uruchomi w szpitalu stację dializ.

Starostwo ma obecnie nadzieję, że przynajmniej częściowo brakujące środki uda się pozyskać w publicznej zbiórce pieniędzy. Akcję popierają też oleccy przedsiębiorcy, którzy zapewniają, że przekażą datki na rozbudowę. Akcja zbiórki pieniędzy ma być powtórzona 5 września.

Zbiórkę, jak informuje starostwo na swojej stronie internetowej, przeprowadzi Fundacja Wspierania Opieki Zdrowotnej Miasta i Gmin Ziemi Oleckiej „Zdrowe Olecko” przy współudziale wolontariuszy Caritas.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum