Oława: jest oddział intensywnej terapii, są straty

Autor: Radio Wrocław/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2018 17:23

Niecałe 2 mln zł wynosi kontrakt na intensywną opiekę medyczną dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oławie. Tymczasem szpital na 5 mln ocenił koszty jakie poniósł zajmując się chorymi wymagającymi intensywnej opieki medycznej, leczonymi w oddziale.

Oława: jest oddział intensywnej terapii, są straty
Oddział ma nowy sprzęt, odpowiednią kadrę i ratuje ludzi, ale to nie oznacza, że może liczyć na wyższy kontrakt. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Odział intensywnej terapii działa w ZOZ w Oławie od początku roku i posiada nowoczesny sprzęt, ale NFZ już zapowiedział, że kontrakt na intensywną terapię dla szpitala w nadchodzącym roku nie będzie większy.

Chorych w stanie zagrożenia życia nie można odesłać, a szpital nie ma pieniędzy na ich leczenie. W tym roku już wziął kredyt na pokrycie kosztów. Placówka w sądzie domaga się od NFZ zwrotu poniesionych kosztów i choć zapadł korzystny wyrok, to Fundusz się od niego odwołał i postępowanie jeszcze trwa - podaje Radio Wrocław.

Zastępca dyrektora dolnośląskiego oddziału NFZ Zbigniew Hałat przyznaje w Radiu Wrocław, że oddział intensywnej terapii w Oławie jest świetnie wyposażony, ma odpowiednią kadrę i ratuje ludzi, ale to nie oznacza, że może liczyć na wyższy kontrakt.

Według władz dolnośląskiego NFZ nie da się podnieść kontraktu, jeśli nie będzie więcej pieniędzy z centrali Funduszu.

Więcej: www.radiowroclaw.pl

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum