Oficjalnie: Renata Jażdż-Zaleska nie będzie wiceministrem. Będzie nowym szefem SCM w Polanicy-Zdroju

Autor: DK, naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2012 11:56

Dotychczasowy dyrektor Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy-Zdroju, Krzysztof Wywrot, został odwołany.

Decyzja zapadła w poniedziałek (27 lutego) w Ministerstwie Zdrowia, które jest organem prowadzącym szpital.

Krzysztof Wywrot był dyrektorem Centrum ponad trzy lata. Powody jego odwołania nie są znane. Wiadomo jedynie, że jego obowiązki  przejmuje Renata Jażdż-Zaleska (do niedawna prezes Powiatowego Centrum Zdrowia SA NZOZ Szpital Powiatowy w Kluczborku), która we wtorek (29 lutego) spotka się z personelem szpitala.

Ministerialny szpital w Polanicy-Zdroju jest w trakcie przekształcania w spółkę prawa handlowego.

Rzecznik szpitala w Polanicy-Zdroju potwierdziła odwołanie dyrektora i fakt, że dziś (28 lutego) nastąpi spotkanie załogi z Renatą Jażdż-Zaleską. Dotychczasowy dyrektor około godziny 14.30 przekazał swoje obowiązki nowej szefowej placówki. Rzecznik szpitala potwierdziła jednocześnie, że nowym dyrektorem została mianowana Renata Jażdż-Zaleska.

Kilka dni temu pojawiły się pogłoski o możliwym ministerialnym awansie byłej szefowej szpitala w Kluczborku: Renata Jażdż-Zaleska nowym wiceministrem zdrowia?

Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy-Zdroju położone jest w jednym z najpiękniejszych uzdrowisk polskich w Polanicy-Zdroju w otulinie Parku Narodowego Gór Stołowych.

Centrum zapewnia wysokospecjalistyczną i kompleksową opiekę medyczną wzbogaconą o świadczenia ambulatoryjne. Na terenie SCM działa Sudeckie Centrum Kardiologiczno-Angiologiczne (oddział Polsko-Amerykańskich Klinik Serca).

SCM było trzykrotnie finalistą rankingu "Bezpieczny Szpital 2011″ prowadzonego przez "Rzeczpospolitą".

Renata Maria Jażdż-Zaleska ma wykształcenie wyższe magisterskie. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunkach: organizacja ochrony zdrowia, zarządzanie samorządami terytorialnymi i gospodarką komunalną, zarządzanie w warunkach umiędzynarodowienia gospodarki oraz zarządzanie bezpieczeństwem w ochronie zdrowia.

Radna Sejmiku Województwa Opolskiego (PSL), ma ogromne doświadczenie w pracy w samorządzie terytorialnym, w tym również zarządzaniu finansami publicznymi. Od 2003 roku (do lutego 2012 r) była prezesem zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. NZOZ Szpital Powiatowy w Kluczborku.

Jest pomysłodawcą i inicjatorką utworzenia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Niepublicznych Szpitali Samorządowych - obecnie jego prezesem. Jest także ekspertem w zakresie przekształceń w ochronie zdrowia.

Z ramienia stowarzyszenia, jako jego prezes, bierze czynny udział w pracach Konfederacji Pracodawców Polskich. Jest zwolenniczką wprowadzania innowacyjnych i nowoczesnych metod zarządzania w polskiej ochronie zdrowia. Wolny czas wykorzystuje na odpoczynek i pobyt z rodziną w górach. Jej pasją są dalekie podróże.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum