Odwołana dyrektor centrum onkologii: to zamach na ten ośrodek

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2016 14:53

Wypowiedzenie umowy o pracę dyrektorowi ośrodka tylko dlatego, ze rozbudowywał ten ośrodek i bronił jego samodzielności wydaje się być jaskrawym przykładem zamachu na ten Ośrodek - pisze z oświadczeniu z czwartku (11 lutego) prof. Elżbieta Starosławska, odwołana ze stanowiska dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej przez Zarząd Województwa Lubelskiego.

Nie dajcie sobie odebrać szpitala, który został zaplanowany na miarę potrzeb województwa lubelskiego - wzywa prof. Elżbieta Starosławska.

W oświadczeniu wysłanym do mediów prof. Starosławska pisze, że w Polsce istnieje 17 pełnoprofilowych, samodzielnych ośrodków onkologicznych, które spełniają swoją rolę najskuteczniejszego, pełnoprofilowego leczenia chorób nowotworowych - do których obecnie zalicza się również COZL.

''Takie Centra są podstawą systemu leczenia onkologicznego w USA, Kanadzie, Francji czy Wielkiej Brytanii. W takich ośrodkach osiąga się najwyższe wyniki leczenia chorób nowotworowych, a różnica w uzyskiwanych wynikach sięga 30-paru procent na korzyść takich szpitali jak nasze Centrum w porównaniu z rozproszonym leczeniem'' - wskazuje b. dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Przypomina, że ośrodki takie jak COZL zajmują się profilaktyką, diagnostyką i pełnoprofilową opieką nad chorym onkologicznym. Centrum od lat 70. kształci studentów polskich i zagranicznych, a lekarze COZL są pracownikami Uniwersytetu Medycznego, katedry istniejącej na bazie Centrum.

Wymienia też, że placówka dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą medyczną, administracyjną i techniczną wyspecjalizowaną do pracy w takim kompleksowym centrum.

''Plany utworzenia spółki prawa handlowego na pewno nie są w interesie Pacjenta onkologicznego i całego społeczeństwa. Wypowiedzenie umowy o pracę dyrektorowi ośrodka tylko dlatego, ze rozbudowywał ten ośrodek i bronił jego samodzielności wydaje sie być jaskrawym przykładem zamachu na ten Ośrodek. Apeluję więc do wszystkich Państwa o mądrość i obronę tej onkologii, która służy całej społeczności. Nie dajcie sobie Państwo odebrać szpitala, który został zaplanowany na miarę potrzeb naszego Województwa'' - wzywa prof. Starosławska.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum