Oddziały wewnętrzne w szpitalach w Kluczborku i Oleśnie nadal nie przyjmują pacjentów

Autor: nto.pl/Rynek Zdrowia • • 21 stycznia 2018 18:55

Dyrekcje szpitali w Kluczborku i Oleśnie, gdzie z powodu braków kadrowych zawieszono oddziały wewnętrzne wciąż nie mogą znaleźć lekarzy chętnych do pracy. Zawieszenie pracy oddziałów może okazać się dłuższe niż optymistycznie zakładano.

Pacjenci trafiający na izbę przyjęć są kierowani do oddziałów chorób wewnętrznych w województwie opolskim. Fot. PTWP

Interna w ZOZ w Oleśnie jest czasowo zamknięta od czterech tygodni, w Powiatowym Centrum Zdrowia SA w Kluczborku - od dwóch tygodni.

Do 19 stycznia dyrektorzy obu szpitali mieli czas na znalezienie lekarzy w miejsce tych, którzy się zwolnili z pracy. Nie udało się jednak znaleźć specjalistów, dlatego NFZ przedłużył terminy zawieszenia oddziałów - przypomina Nowa Trybuna Opolska.

- NFZ wskazał ostateczny termin na wznowienie działalności oddziału wewnętrznego ZOZ w Oleśnie od 1 lutego - informuje Barbara Pawlos, rzecznik prasowy NFZ w Opolu.

Szpital powiatowy w Kluczborku wydał komunikat dla pacjentów.

Pacjenci internistyczni trafiający na izbę przyjęć Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. w Kluczborku będą kierowani w zależności od zaleceń lekarskich do innych oddziałów chorób wewnętrznych w województwie opolskim. Pozostałe oddziały szpitala wraz z izbą przyjęć oraz szpitalne poradnie specjalistyczne i pracownie diagnostyczne a także nocna i świąteczna opieka zdrowotna oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Wołczynie działają i będą działać na dotychczasowych zasadach - czytamy w komunikacie.

Komunikat dla pacjentów pojawił się też na stronie szpitala w Oleśnie.

Dyrekcja ZOZ informuje w nim, że jest zmuszona przedłużyć czasowe zawieszenie działalności oddziału wewnętrznego do 31 stycznia z powodu braku kompletnej obsady lekarskiej.

Jak przekonuje szpital, pacjenci są wstępnie diagnozowani na szpitalnym oddziale ratunkowym i po zaopatrzeniu wypisywani do domu lub dysponowani do innych ośrodków. Jak zapewnia placówka, w przypadku zagrożenia życia szpital może wykorzystać także transport drogą lotniczą, z użyciem śmigłowca LPR.

Więcej: www.nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum