Oddział rehabilitacji w Rybniku wznowił przyjęcia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 kwietnia 2018 15:54

Na oddziale rehabilitacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku (Śląskie) wznowiono we wtorek (3 kwietnia) przyjęcia, wstrzymane przed świętami po tym, jak u pacjentek tego oddziału stwierdzono świńską grypę - poinformował rzecznik placówki Michał Sieroń.

Przyjęcia wstrzymano przed świętami, po tym, jak u pacjentek tego oddziału stwierdzono świńską grypę. Na zdj. wirus AH1N1; Fot. archiwum

Trzy pacjentki w dobrym stanie opuściły szpital jeszcze w czwartek. -Oddział podjął dziś normalną pracę. Wdrożone procedury okazały się skuteczne, personel zareagował w porę, powiadomiliśmy Sanepid - powiedział PAP Sieroń.

W związku ze stwierdzeniem świńskiej grypy oddział rehabilitacji w rybnickim szpitalu przed świętami czasowo wstrzymał przyjęcia. Pacjenci, którzy mieli się zgłosić na planowe zabiegi, byli indywidualnie informowani o przesunięciu terminu leczenia.

Podtyp wirusa grypy AH1N1, nazywany świńską grypą, pojawił się w 2009 r. w Meksyku i Stanach Zjednoczonych, ale od tego czasu "krąży po świecie" i stał się grypą sezonową. Występował również w poprzednim sezonie grypowym, ale w znacznie mniejszym natężeniu.

PAP - Anna Gumułka

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum