Oddział położniczy w Szczecinku niezagrożony - są nowi lekarze

Autor: tematszczecinek.com/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2018 19:58

Nie ma zagrożenia dla dalszego funkcjonowania oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala w Szczecinku. Taka obawa istniała w związku z zapowiadanym odejściem dwóch lekarzy na emeryturę. Szpital pozyskał nowych specjalistów.

Od sierpnia na oddziale ginekologicznym będzie zatrudnionych dwóch nowych lekarzy. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Jeszcze w maju dalsze funkcjonowanie cieszącego się dobrą opinią oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala w Szczecinku było zagrożone z powodu możliwych braków kadrowych.

W czerwcu i sierpniu na emeryturę odejdzie dwoje doświadczonych specjalistów ginekologów.

Jak informował władze powiatu koordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Tomasz Żyłka, jeśli na miejsce odchodzących lekarzy specjalistów nie pojawią się nowi, funkcjonowanie oddziału nie będzie możliwe.

Ostatecznie szpital jednak pozyskał lekarzy. - Od sierpnia na oddziale ginekologicznym będzie zatrudnionych dwóch nowych lekarzy. Nie ma absolutnie żadnego zagrożenia, że szczecinecki oddział położniczy przestanie funkcjonować - mówi portalowi szczecinek.com starosta Krzysztof Lis.

Jak przyznaje starosta, znalezienie dobrych specjalistów i zachęcenie ich do tego, żeby zmienili swoje miejsce zamieszkania i przenieśli się do Szczecinka, nie było łatwe.

Jednym z argumentów w negocjacjach z lekarzami były mieszkania. Samorząd powiatowy przeznaczył dwa lokale na mieszkania dla lekarzy.

Więcej: szczecinek.com

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum