×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Oddział otolaryngologii bez lekarzy. Od 1 czerwca zostanie zawieszony

Autor: oprac. JKB • Źródło: Radio Ostrowiec, Rynek Zdrowia29 maja 2023 10:00

Oddział otolaryngologii w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Ostrowcu Świętokrzyskim nie będzie funkcjonował od 1 czerwca do 31 lipca. Zawieszenie spowodowane jest brakiem lekarzy.

Oddział otolaryngologii bez lekarzy. Od 1 czerwca zostanie zawieszony
Oddział otolaryngologiczny zostanie zawieszony na dwa miesiące (zdj. ilustracyjne). Fot. AdobeStock

 

Zawieszenie oddziału od 1 czerwca

Jak informuje Radio Ostrowiec, oddział otolaryngologii Szpitala Wielospecjalistycznego w Ostrowcu Świętokrzyskiego zostanie zawieszony od 1 czerwca do 31 lipca. Dyrektor placówki Dariusz Tumulec wysłał stosowne pisma do NFZ oraz wojewody świętokrzyskiego, posiada także zgodę Zarządu Powiatu. Jako powód zawieszenia wskazano brak lekarzy.

- Dwóch lekarzy złożyło wypowiedzenia i mamy trudną sytuację kadrową. Dyrektor odbył wiele rozmów i pozyskał nowych lekarzy. Powinni pojawić się w sierpniu, a w już w pełnej obsadzie we wrześniu i wtedy uruchomimy oddział ponownie – powiedziała cytowana przez Radio Ostrowiec starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

Rozgłośnia informuje również, że do pracy w placówce ma przyjść dwóch lub trzech lekarzy, którzy będą pracować ze specjalistami, którzy pozostali. Co również ważne, w czasie zawieszenia oddziału będzie nadal funkcjonować poradnia laryngologiczna.

Z uwagi na zaistniałą sytuację, część zabiegów planowanych dla pacjentów oddziału otolaryngologii musiała zostać przełożona na miesiące jesienne.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum