Od godz. 20 trwa kolejna tura rozmów w CZD

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 maja 2016 21:01

Przedstawiciele dyrekcji warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka i strajkujące pielęgniarki, które domagają się podwyżek i poprawy warunków pracy, w sobotę (28 maja) ok. godz. 20 wznowili negocjacje.

Między godz. 15.30 a 20 trwała przerwa, która miała służyć przeanalizowaniu wszystkich omawianych punktów i ustaleniu stanowiska, aby jak najszybciej mogło dojść do porozumienia. Fot. Archiwum

Wcześniej, ok. 15.30 podczas briefingu ogłoszono przerwę w rozmowach, która miała zakończyć się między godz. 18 a 19. Żadna ze stron sporu: dyrekcja CZD oraz strajkujące pielęgniarki nie poinformowała o szczegółach rozmów.

Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat, zastępca dyrektora CZD ds. klinicznych podkreślała, że przerwa ma służyć przeanalizowaniu wszystkich omawianych punktów i ustaleniu stanowiska, aby jak najszybciej mogło dojść do porozumienia. Dodała, że ma nadzieję, stanie się to w ciągu najbliższych kilkunastu godzin, że ''nasze dzieci nie zostaną bez opieki przez kolejne dni".

- Bardzo usilnie wszyscy pracujemy nad porozumieniem, ponieważ wiemy, że od niego bardzo dużo zależy - zależy zdrowie i życie naszych pacjentów. Mamy poczucie wielkiej, ciążącej na nas odpowiedzialności, żeby nasze rozmowy, nasze spotkania zakończyły się wspólnym stanowiskiem, które umożliwi zakończenie sporu, powrót do pracy - powiedziała Dzierżanowska-Fangrat.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum