Od czego zależą zarobki stomatologów?

Autor: wp.pl/Rynek Zdrowia • • 18 lipca 2014 11:41

O zróżnicowanych zarobkach lekarzy dentystów informuje wp.pl. Zarobki stomatologów zależą od doświadczenia zawodowego, specjalizacji, miasta oraz tego czy pracują oni w prywatnym gabinecie, czy też w publicznej przychodni - dowodzi portal.

Zauważa, że różnice w wynagrodzeniach są niekiedy kolosalne. W większych miastach można liczyć na większą liczbę pacjentów, jak również na pacjentów z grubszym portfelem, którzy chętnie zapłacą za obsługę VIP. Ale gabinety w mniejszych miastach, zwłaszcza prowadzone (lub posiadane) przez lekarzy z dużych miast, również cieszą się sporą popularnością. Największe pieniądze mają oczywiście ci, którzy prowadzą własną praktykę.

Stomatolodzy posiadający własny gabinet mogą liczyć na pieniądze rzędu od 6 do ponad 20 tys. zł miesięcznie. Na drugim biegunie są lekarze pracujący w publicznych przychodniach - ich płaca kształtuje się w przedziale 1,8 - 2,5 tys. zł (plus dodatki np. za pracę wieczorami).

Portal odnotowuje też fakt, że lekarze muszą inwestować w swój rozwój zawodowy (np. jednodniowy kurs z endodoncji, czyli leczenia kanałowego, kosztuje 1,8 tys. zł, natomiast cykl sześciu szkoleń z tego zakresu zakończony egzaminem to już wydatek rzędu 20 tys. zł), a także zaciągać wysokie kredyty na zakup nowoczesnego sprzętu.

Wszyscy piszący na forach stomatolodzy podkreślają, że dobre zarobki to efekt ciężkiej pracy, nieraz przez 10 godzin dziennie - komentuje wp.pl.

Więcej: www.wp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum