OZZPiP nie weźmie udziału w proteście

Autor: OZZPiP/Rynek Zdrowia • • 06 kwietnia 2010 15:30

Związki zawodowe sektora ochrony zdrowia zrzeszone w Forum Związków Zawodowych nie wezmą udziału w manifestacji 7 kwietnia.

Tym razem pielęgniarki zrzeszone w OZZPiP zdecydowały się nie wychodzić na ulice.

Manifestacje są organizowane przez OPZZ i Solidarność 7 kwietnia, w Światowym Dniu Zdrowia.

Jak stwierdzili w informacji prasowej przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, mimo, że „wyrażają  najwyższy niepokój sytuacją w polskiej ochronie zdrowia“, Zarząd Krajowy OZZPiP podjął decyzję o „odroczeniu manifestacji w dniu 7 kwietnia“.

– Z roku na rok nasze święto jest coraz smutniejsze. Od wielu lat stan systemu ochrony zdrowia wymaga intensywnej terapii. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych postanowił, że tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia będzie dla nas świętem solidarności z pacjentami – poinformowali związkowcy.

Jako drugi, istotny powód nieprzyłączenia się do manifestacji związkowcy z OZZPiP podają rozmowy z rządem, które „są szansą na wypracowanie rozwiązań korzystnych dla środowiska i pacjentów“.
 
„Zachęcamy wszystkie organizacje związkowe, tak jak my zrzeszone w Forum Związków Zawodowych do wywieszenia 7 kwietnia, w całym kraju, w placówkach ochrony zdrowia flag związkowych przepasanych  kirem. Niech to będzie nasz znak gotowości, znak dramatycznej sytuacji“ – apelują związkowcy z OZZPiP.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum