PAP/Rynek Zdrowia | 06-11-2019 14:20

OZZPF: fizjoterapeuci otrzymali podwyżki w ponad połowie placówek

W ponad połowie placówek medycznych fizjoterapeuci otrzymali podwyżki w wysokości 500-1000 zł brutto - poinformował przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Tomasz Dybek przed środowym spotkaniem z przedstawicielami resortu zdrowia. W tej turze spotkań uczestniczą także dyrektorzy NFZ.

Podwyżki wynosiły 500-1000 zł brutto Fot. Archiwum

Rozmowy dotyczą weryfikacji porozumień, jakie dyrektorzy placówek mieli podpisać z przedstawicielami fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych i elektroradiologów. Domagają się oni od kilku miesięcy podwyżki wynagrodzeń.

Przed spotkaniem Dybek podkreślił też, że resort po raz pierwszy od maja udostępnił dane, z których korzysta, robiąc zestawienia placówek medycznych, które weryfikował pod kątem skali podwyżek. Jak dodał, od środy ze spotkań z dyrektorami placówek ma być sporządzana ujednolicona notatka, która następnie ma trafiać do MZ.

- Wszyscy dyrektorzy placówek: ZOZ-ów, uzdrowisk, szpitali, będą wypełniali te same dokumenty i na postawie tej samej notatki dane będą spływać do ministerstwa - wyjaśnił Dybek.

Zauważył, że kwestia porozumień z pracownikami tych grup medycznych najgorzej wypada na Śląsku.