×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

OZZPF: fizjoterapeuci bez podwyżek - będzie protest?

Autor: RZX/Rynek Zdrowia17 lipca 2018 19:25

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii domaga się od Ministerstwa Zdrowia wyjaśnień, dlaczego fizjoterapeuci zostali pominięci w przyznawaniu podwyżek.

OZZPF: fizjoterapeuci bez podwyżek - będzie protest?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Związek ocenia, że minister zdrowia "próbuje skłócić środowisko - dzieląc na lepszych i gorszych" i przypomina, że "spełniał np. częściowo żądania rezydentów i pielęgniarek pomijając fizjoterapeutów , diagnostów, elektroradiologów, psychologów, logopedów".

"Obecnie opieka nad pacjentem wymaga współpracy wszystkich osób wykonujących zawody medyczne, od których wymaga się wysokich kwalifikacji. Stąd wyróżnianie finansowe tylko wybranych grup wpływa niekorzystnie na współpracę, jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych i bezpieczeństwo pacjenta" - czytamy w oświadczeniu OZZPF.

Jak podaje związek, fizjoterapeuci zarabiają około 1650 do 2140 zł. Jest to między innymi powodem masowych wyjazdów za granicę. Według UE polscy fizjoterapeuci stanowią aż 46 proc. ogólnej liczby fizjoterapeutów migrujących w Europie.

"Na fizjoterapeutów nakładane są coraz szersze obowiązki, diagnostyka i planowanie fizjoterapii, a na podmioty realizujące świadczenia rehabilitacji dodatkowe obciążenia bez waloryzacji wyceny tych świadczeń, co powoduje że działalność fizjoterapeutyczna jest coraz mniej rentowna. Jako grupa zawodowa obserwujemy, że jedyną drogą do rozmów i uzyskania podwyżek płacowych jest protest i strajk, ponieważ tylko te grupy zawodowe osiągają realne podniesienie płac, które usilnie protestują" - podsumowują związkowcy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze