×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

OZZL znów wzywa prezesa NFZ do wykreślenia zapisów o karach umownych

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia25 kwietnia 2012 13:06Aktualizacja: 25 kwietnia 2012 13:08

Zarząd Krajowy OZZL wystąpił do prezesa NFZ o do wykreślenia z umów, jakie Fundusz zawiera ze świadczeniodawcami - dotychczasowych zapisów o karach umownych z powodu niekonstytucyjności rozporządzenia ministra zdrowia, które umożliwia stosowanie tych kar.

OZZL znów wzywa prezesa NFZ do wykreślenia zapisów o karach umownych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W piśmie do prezes NFZ Krzysztof Bukiel z Zarządu Krajowego OZZL przypomina, że 26 kwietnia w całej Polsce tysiące świadczeniodawców złożą do swoich oddziałów NFZ indywidualne wnioski o wykreślenie w/w kar.

- Upadnie w ten sposób teza, że świadczeniodawcy zgadzają się na te kary i otworzy się prawna i faktyczna możliwość podjęcia negocjacji w sprawie nowych zapisów. Jeżeli Pan z niej nie skorzysta, udowodni Pan, że świadomie i celowo łamie konstytucję - zaznacza.

Jak argumentuje OZZL, przepisy o karach umownych, jakie obowiązują obecnie w umowach podpisywanych przez NFZ ze świadczeniodawcami i jakie próbuje się wprowadzić do umowy upoważniającej lekarzy prywatnie praktykujących do wypisywanie recept refundowanych, są nie do zaakceptowania, bo nie rozróżniają między lekarzami uczciwymi, a oszustami i naciągaczami. Pozwalają na karanie lekarzy - bez ich winy, albo w sytuacjach tak niejasno określonych, że nawet lekarz dokładający największej staranności może być ukarany.

Więcej: www.ozzl.org. pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze