OZZL ws. konfliktu w Bydgoszczy: taki sposób zarządzania personelem jest nie do zaakceptowania

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 20 lutego 2019 12:48

Zarząd krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wystąpił 20 lutego 2019 r. do rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w sprawie niewłaściwego sposobu zarządzania personelem medycznym przez dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy.

OZZL ws. konfliktu w Bydgoszczy: taki sposób zarządzania personelem jest nie do zaakceptowania
Fot. archiwum

Pierwsze pismo w tej sprawie ZK OZZL wysłał do rektora w dniu 31 stycznia br. nie uzyskując żadnej odpowiedzi.

Jak czytamy w komunikacie nadesłanym przez OZZL do redakcji, Związek już po raz wtóry poprosił o spotkanie rektora z przedstawicielami OZZL w celu znalezienia sposobu rozwiązania przedstawionego problemu.

- W ocenie OZZL, taki sposób zarządzania personelem, jaki ma miejsce w szpitalu klinicznym jest nie do zaakceptowania. Szkodzi on opinii szpitala, pracującym tam pracownikom i pacjentom. Osoby tak zarządzające szpitalem powinny ustąpić ze stanowiska jeżeli nie potrafią zmienić się w tym względzie - pisze Krzysztof Bukiel, przewodniczący zarządu krajowego OZZL.

Podkreśla również, że rektorowi uniwersytetu, który firmuje funkcjonowanie szpitala klinicznego z pewnością zależy na dobrym funkcjonowaniu tego szpitala i dobrej opinii o nim. Stąd ponowna prośba OZZL o spotkanie i rozwiązanie problemu.

Czytaj też: Bydgoszcz: konflikt w szpitalu. Nagranie rozmowy dyrektora ze związkowcem odsłuchały tysiące osób

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum