OZZL spotka się z dyrektorami przekształcanych szpitali

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 03 czerwca 2011 11:15

Przedstawiciele Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy spotkają się 13 czerwca z dyrektorami szpitali, które w nieodległej przyszłości będą przekształcane w spółki prawa handlowego.

OZZL spotka się z dyrektorami przekształcanych szpitali
Krzysztof Bukiel, przewodniczący Zarządu Krajowego OZZL informuje, że głownym tematem spotkania będzie ustalenie, jak „zmusić NFZ do wypracowania rzetelnej metodologii wyceny świadczeń zdrowotnych, aby szpitale-spółki nie upadały li tylko z powodu niedoszacowanej przez NFZ refundacji kosztów leczenia”.

W tym kontekście OZZL przedstawi propozycję zawarcia ponadzakładowego układu zbiorowego pracy dla lekarzy w szpitalach-spółkach, będącego alternatywą dla akcji grupowego zwalniania się z pracy lekarzy na podstawie art. 23 prim kodeksu pracy.

Przypomnijmy: Zarząd Krajowy OZZL podjął 15 kwietnia br. uchwałę o rozpoczęciu przez związek działań, których celem będzie wzrost wynagrodzeń i poprawa warunków pracy lekarzy w szpitalach przekształcanych w spółki prawa handlowego.

W uchwale czytamy m.in., że Zarząd Krajowy OZZL utworzy - we współpracy z Naczelną Radą Lekarską - krajowy zespół koordynacyjny, do którego zadań należeć będzie m.in. opracowanie wspólnych dla całego kraju postulatów, których spełnienie przez pracodawców (spółki) powinno - w ocenie OZZL i samorządu lekarskiego - skłonić zwalniających się lekarzy do powrotu do pracy.

Postulaty te dotyczyć będą m.in. minimalnych wynagrodzeń zasadniczych według stopnia specjalizacji, minimalnych norm zatrudnienia lekarzy na poszczególnych oddziałach szpitalnych, płatnego urlopu szkoleniowego.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum