OZZL pytał o dodatki covidowe dla lekarzy stażystów i rezydentów. Jest odpowiedź NFZ

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2021 18:49

Rezydent i stażysta ma takie samo prawo do dodatku covidowego jak lekarz specjalista jeżeli tylko spełnia odpowiednie warunki - wynika z odpowiedzi MZ i NFZ przekazanej  do OZZL.

OZZL pytał o dodatki covidowe dla lekarzy stażystów i rezydentów. Jest odpowiedź NFZ
Rezydent i stażysta ma takie samo prawo do dodatku covidowego jak lekarz specjalista. Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy otrzymał kolejną odpowiedź na kolejne pytania w sprawie dodatków covidowych.

Jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie OZZL, główne wnioski są następujące:

1. Rezydent i stażysta ma takie samo prawo do dodatku covidowego jak lekarz specjalista jeżeli tylko spełnia odpowiednie warunki.

2. Jeżeli rezydent zatrudniony w jednym szpitalu (z ktorym ma umowę o pracę) jest na stażu w innym szpitalu i w tym innym spełnia warunki do otrzymania dodatku covidowego, to ten inny szpital ma obowiązek zgłoszenia go do NFZ i uzyskania dla niego dodatku.

Wysokość dodatku jest równa dotychczasowemu pełnemu wynagrodzeniu lekarza. Do obowiązku tego drugiego szpitala (tego, ktory zgłasza lekarza do NFZ) należy dowiedzenie się jaka jest wysokość wynagrodzenia (dotychczasowa) rezydenta i o taką wysokość powinien wystapić do NFZ. Szpital ten przekazuje następnie środki na dodatek do szpitala macierzystego (z ktorym lekarz rezydent ma podpisaną umowę) który ma lekarzowi wypłacić pełny dodatek.

Obszerna treść pisma/odpowiedzi z-cy prezesa NFZ: www.ozzl.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze