OZZL przeciw zwolnieniom w nowosądeckim szpitalu

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 16 grudnia 2013 15:03

Zarząd Krajowy OZZL wydał w poniedziałek (16 grudnia) oświadczenie, w którym poparł związkowców w Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Sączu. Nie wyrażają oni zgody na zmniejszenie zatrudnienia o 10 proc.

OZZL przeciw zwolnieniom w nowosądeckim szpitalu

”Jest oczywiste, że zmniejszona ilość pracowników będzie zobowiązana wykonać te same zadania, które dotychczas wykonywał szpital. Będzie to skutkowało obniżeniem jakości świadczonych usług (nadmierne przemęczenie pracowników), opóźnieniami w ich wykonaniu i wyższym ryzykiem wystąpienia błędów” - przekonuje w oświadczeniu Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Ponadto zwrócono uwagą, że planowane zwolnienia grupowe mogą istotnie ograniczyć dostęp pacjentów do niektórych usług świadczonych przez w szpital w Nowym Sączu, wydłużyć okres oczekiwania, a w drastycznych przypadkach w ogóle pozbawić pacjentów dostępu do nich.

”Apelujemy o zaniechanie planowanych zwolnień grupowych i szukanie innych sposobów poprawy sytuacji finansowej szpitala, w szczególności poprzez zwiększenie jego przychodów” - stwierdzają lekarze z OZZL.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum