OZZL ostrzega mieszkańców powiatu nowotarskiego: może zabraknąć lekarzy....

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2013 14:21

Od 1 sierpnia 2013 roku w szpitalu w Nowym Targu może zabraknąć lekarzy internistów i kardiologów na oddziałach: internistycznym i internistyczno-kardiologicznym - ostrzega Zarząd Krajowy OZZL w liście do mieszkańców powiatu nowotarskiego.

OZZL ostrzega mieszkańców powiatu nowotarskiego: może zabraknąć lekarzy....

Powodem zamknięcia lub ograniczenia działalności ww. oddziałów  może być brak lekarzy internistów i kardiologów. Będzie to efekt konfliktu między dyrekcją szpitala, a lekarzami w/w oddziałów.

Jak przypomina ZK OZZL pierwotną przyczyną konfliktu był - według lekarzy - zamiar połączenia obu oddziałów przez dyrektora szpitala. Lekarze zaprotestowali przeciwko temu, a gdy to nie przyniosło rezultatu - złożyli gremialnie wypowiedzenia z pracy, których termin mija z końcem lipca br. Lekarze zaprotestowali, bo ich zdaniem połączenie oddziałów wiązałoby się ze zmniejszeniem kadry lekarskiej (zwłaszcza na dyżurach), co stanowiłoby zagrożenie dla zdrowia i życia chorych oraz bezpieczeństwa pracy lekarzy.

Zdaniem dyrektora nie było zamiaru połączenia obu szpitali a lekarze niepotrzebnie "podnieśli alarm”. Wobec tego 13 czerwca zawarto porozumienie, przewidujące, że oddziały nie zostaną połączone, a wszyscy lekarze, którzy złożyli wypowiedzenia powrócą do pracy. Do realizacji tego "porozumienia” jednak nie doszło.

Dyrektor szpitala - odmówił przyjęcia wszystkich lekarzy z powrotem do pracy na podstawie umowy o pracę, oferując im w zamian tzw. "kontrakt” ("umowę śmieciową”) - czytamy w komunikacie OZZL.

Wobec powyższego, lekarze z obu oddziałów zdecydowali się pozostawić w mocy ich wypowiedzenia z pracy. Od 1 sierpnia br. może zatem zabraknąć lekarzy na tych oddziałach, co grozi ich zamknięciem lub ograniczeniem działalności. W ocenie zwalniających się lekarzy - dyrekcji nie uda się zatrudnić odpowiedniej liczby ich zastępców, bo lekarze nie zechcą być narzędziem dyrektora w walce z innymi lekarzami, a pośrednio - z pacjentami.  

Więcej: www.ozzl.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum