OZZL o wydłużeniu czasu pracy radiologów

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2014 13:31

Zarząd Krajowy OZZL opublikował porady dla lekarzy radiologów, którzy do 1 lipca 2014 r. będą pracować w oparciu o skrócony czas pracy i w związku z tym już teraz otrzymują wypowiedzenia umów o pracę zmieniające dotychczasowe warunki czasu pracy.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy przypomina, że obowiązuje zasada, że postanowienia umowy o pracę nie mogą być mniej korzystne niż przepisy prawa pracy, a gdyby się zdarzyło, że są one mniej korzystne, to są nieważne z mocy prawa (art. 18 kodeksu pracy).

Poza tym OZZL przypomina, że bez zmiany regulaminu dyrektor nie może skutecznie wypowiedzieć warunków dotyczących czasu pracy.

Jeżeli lekarz, któremu dyrektor chce zmienić warunki umowy o pracę (np. normy czasu pracy) jest członkiem związku zawodowego lub wskazał na określony związek, jako ten, który go reprezentuje, to dyrektor jest zobowiązany zawiadomić o takim zamiarze (zmiany warunków umowy) ten związek zawodowy. Jeżeli zakładowa organizacja związkowa uważa, że wypowiedzenie byłoby nieuzasadnione, może w ciągu 5 dni od otrzymania zawiadomienia zgłosić na piśmie pracodawcy umotywowane zastrzeżenia. ( art. 38 kodeksu pracy) - wskazuje OZZL

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum