OZZL nakłania lekarzy, by nie zatrudniali się w szpitalach w Krakowie i Nowym Targu

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 02 maja 2013 14:46

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy nakłania lekarzy, aby nie zatrudniali się w Szpitalu Specjalistycznym im. Babińskiego w Krakowie, a także w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu. W obu szpitalach trwa spór pomiędzy zatrudnionymi tam lekarzami a dyrekcją.

OZZL nakłania lekarzy, by nie zatrudniali się w szpitalach w Krakowie i Nowym Targu

Jak twierdzą związkowcy w krakowskim szpitalu dyrekcja chce obniżyć stawki dyżurowe zatrudniając na dyżurach lekarzy z zewnątrz. Ogłaszane są kolejne konkursy. Szpitalowi złożyła propozycję też firma zewnętrzna, która chce być pośrednikiem w zatrudnianiu lekarzy na dyżurach.

Powodem konfliktu pomiędzy lekarzami a dyrekcją w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu był natomiast  zamiar połączenia oddziału chorób wewnętrznych (38 łóżek) z oddziałem internistyczno-kardiologicznym (34 łóżka) w jeden oddział 72-łóżkowy z jednym lekarzem dyżurnym - podają związkowcy.

Lekarze zaprotestowali i złożyli wypowiedzenia. Dyrekcja wycofała się z pomysłu, ale przyjęła wypowiedzenia lekarzy.

OZZL postanowiło zaapelować do lekarzy aby byli solidarni z lekarzami w wymienionych szpitalach. Zdaniem związkowców „.... tylko w jedności jest szansa na obronę lekarskich praw pracowniczych”.

Więcej: www.ozzl.org.pl

              

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum