OZZL na Śląsku ogłasza pogotowie strajkowe - będzie manifestacja

Autor: Gazeta Wyborcza, RRX/Rynek Zdrowia • • 29 września 2011 17:06

Śląski oddział Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy ogłosił pogotowie strajkowe. Związkowcy uważają, że władze naruszają prawa pacjenta oraz dyskryminują lekarzy.

OZZL na Śląsku ogłasza pogotowie strajkowe - będzie manifestacja
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na początku października ma zostać przeprowadzona pierwsza manifestacja, potem strajk w całym województwie.

Jak podaje portal gazeta.pl Związek ogłosił pogotowie strajkowe, bo - jak twierdzi jego przewodniczący - naruszane są prawa pacjenta.

- Zamykane są w niektórych powiatach oddziały szpitalne albo łączy się kilka oddziałów w jeden - powiedział radiu TOK FM Maciej Niwiński. Przewodniczący związkowców wyliczył, że tylko w jego województwie jest ponad sto tego typu przypadków.

Jako drugi powód ogłoszenia pogotowia strajkowego związkowcy podają dyskryminacyjne ich zdaniem praktyki pracodawców wobec lekarzy.

Na stronie Związku, Maciej Niwiński, przewodniczący Zarządu Regionu Śląskiego OZZL apeluje do lekarzy o masowe przybycie i wzięcie udziału w zgromadzeniu publicznym organizowanym przez ZR Śląskiego OZZL w środę (5 października) od godz. 17 do godz. 18 przed zachodnią ścianą (schody) Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Po zakończeniu zgromadzenia planowane jest (w godz. ok. 18-19) nieoficjalne spotkanie lekarzy - uczestników zgromadzenia z różnych miast województwa śląskiego celem wymiany poglądów oraz omówienia dalszych działań OZZL w obronie praw lekarzy.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum