OZZL: lekarze z Olsztyna nie zawahają się zwolnić z pracy

Autor: OZZL, AK/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2010 17:09

1 marca 2010 roku może przestać w pełni funkcjonować Wojewódzki Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie.

OZZL: lekarze z Olsztyna nie zawahają się zwolnić z pracy
Lekarze z Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie domagają się wyższych wynagrodzeń.Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

„Stanie się tak, bo z końcem listopada ub. roku znacząca większość (24 na 34) lekarzy psychiatrów zatrudnionych w tym szpitalu złożyła wypowiedzenia z pracy z powodu niskich wynagrodzeń. Płaca zasadnicza lekarza specjalisty I stopnia wynosi tam  2870 zł brutto, a lekarza specjalisty II stopnia 3260 zł brutto – czyli mniej niż wynagrodzenie lekarza zdobywającego dopiero specjalizację (tzw. rezydenta). Termin wypowiedzeń upływa 28 lutego 2010r i jeżeli do tej pory dyrektor szpitala nie zaproponuje lekarzom lepszych wynagrodzeń – lekarze stracą pracę, a szpital – lekarzy” – informuje Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy.

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy oraz Okręgowa Izba Lekarska w Olsztynie wyraziły poparcie dla lekarzy z Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie, którzy zwolnili się z pracy i zarezerwowały środki finansowe na pomoc dla tych lekarzy, jeżeli wypowiedzenia wejdą w życie.

Podobnie Naczelna Rada Lekarska, zobowiązana do tego uchwałą ostatniego Krajowego Zjazdu Lekarzy dysponuje kwotą 1 mln zł na pomoc dla lekarzy, którzy w sposób grupowy zwalniają się z pracy w proteście przeciw złym warunkom pracy lub niskim wynagrodzeniom.

„To powoduje, że lekarze z Olsztyna nie zawahają się zwolnić z pracy i nie zrezygnują ze swoich postulatów. Tym bardziej, że nie są to postulaty z księżyca, ale uwzględniające naturalny porządek świata, że wynagrodzenie mistrza (lekarza specjalisty) powinno być odpowiednio wyższe niż ucznia (lekarza rezydenta)” – pisze OZZL.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze