OZZL: dyrektor persona non grata

Autor: OZZL, AK/Rynek Zdrowia • • 23 listopada 2009 11:21

Zarząd Krajowy OZZL Lekarzy apeluje o natychmiastowe odwołanie dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie.

OZZL: dyrektor persona non grata

Taka decyzja zdaniem Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zakończy konflikt w szpitalu i uchroni placówkę przed ewakuacją.

„Fakt, że prawie 100 proc. lekarzy zatrudnionych w szpitalu, dobrowolnie zrezygnowało z pracy, nie chcąc pracować z obecnym dyrektorem, dowodzi, iż konflikt jest niezwykle głęboki i nie do rozwiązania przy pozostawieniu dyrektora na tym stanowisku” – pisze OZZL w przesłanym portalowi rynekzdrowia.pl oświadczeniu. 

Zdaniem związkowców, niewiarygodnie brzmią argumenty zwolenników dyrektora, że jest on znakomitym menedżerem i z tego powodu powinien nadal pełnić swoją funkcję – dla dobra szpitala.

„Jedną z najważniejszych cech dobrego menedżera jest bowiem umiejętność konsolidacji załogi wokół swojego programu, budowanie motywacji do lepszej pracy, spowodowanie, że pracownicy czują się związani ze swoim zakładem. Jeśli tej cechy brakuje dyrektorowi szpitala, jeśli wzbudza on konflikty wśród załogi, rozbija jej jedność, zniechęca do pracy  – nie jest dobrym zarządzającym, nawet gdyby przedstawiał  fantastyczne plany i projekty. A wiadomo skądinąd, że również w innych miejscach obecny dyrektor szpitala krośnieńskiego wzbudzał podobne konflikty” – tłumaczą lekarze.

Według OZZL, wiele wcześniejszych przykładów pokazuje, że podobne konflikty kończyły się zawsze z korzyścią dla szpitala, „gdy niechciany dyrektor odszedł, a nowy potrafił osiągnąć sukces współpracując z pracownikami, a nie walcząc z nimi”.

Lekarze z krośnieńskiego szpitala złożyli wypowiedzenia, nie chcą pracować z dotychczasowym dyrektorem placówki Mariuszem Kocójem. Dyrektor uważa, że działania lekarzy są pozorne ponieważ deklarują oni dalsza pracę, dlatego ich wypowiedzenia nie są ważne. Poinformował też, że nie dojdzie do ewakuacji szpitala.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum