OZZL: dodatek dla lekarzy przysługuje także za pracę z pacjentami podejrzanymi o zakażenie

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 24 listopada 2020 14:12

Ogólnopolski Związek Zawodowy lekarzy zwraca uwagę lekarzom, którym przysługuje dodatek 100 proc. za pracę przy zwalczaniu epidemii, że należy się on także za pracę z podejrzanymi o zakażenie.

OZZL: dodatek dla lekarzy przysługuje także za pracę z pacjentami podejrzanymi o zakażenie
FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

W związku z doniesieniami z niektórych szpitali o nieprawidłowościach związanych z przyznawaniem dodatku za pracę przy zwalczaniu epidemii polegających na zobowiązaniu lekarzy do sporządzania rejestru czasu spędzonego przy udzielaniu świadczeń osobom z SARS CoV -2 albo przyznawaniu dodatku jedynie dla lekarzy, pracujących z chorymi o udowodnionym zakażeniu OZZL wyjaśnia, że dyrekcja szpitala nie ma prawa stopniować wspomnianego dodatku do wynagrodzenia.

Lekarze pracujący z: zakażonymi, podejrzanymi o zakażenie, chorującymi z powodu zakażenia wirusem SARS CoV-2 powinni otrzymać dodatek w pełnej wysokości, bez jego stopniowania.

„Żadne przepisy nie przewidują możliwości stopniowania wysokości dodatku w zależności od czasu faktycznie spędzonego przy udzielaniu takich świadczeń. Dodatek albo jest wypłacany w pełnej kwocie, gdy przysługuje albo nie wypłacany jest w ogóle – jeśli nie przysługuje. Świadczy o tym fakt, że NFZ nie przewiduje i nie wymaga od świadczeniodawców wykazu, ile czasu poszczególni lekarze spędzili przy wykonywaniu w/w świadczeń.” - podkreśla w swoim komunikacie OZZL.

„Dodatek 100 proc. przysługuje nie tylko przy udzielaniu świadczeń pacjentom z udowodnionym zakażeniem SARS CoV-2 ale także osobom podejrzanym o to zakażenie” - dodano w komunikacie przywołując się na odpowiednie przepisy.

Więcej: ozzl.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum