OZZL broni częstochowskich lekarzy

Autor: KLX/Rynek Zdrowia • • 12 listopada 2013 11:40

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wystosował list do dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Im. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie w sprawie jego doniesienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez lekarzy, którzy zaprotestowali przeciwko złym warunkom leczenia chorych w szpitalu.

OZZL broni częstochowskich lekarzy
Przestępstwo to miałoby polegać na tym, że lekarze grupowo zwolnili się z pracy i utworzyli komitet negocjacyjny, przez co mieliby stworzyć zagrożenie dla bezpieczeństwa chorych i złamać ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

"Zarzuty te są - oczywiście - absurdalne. Jak można oskarżać lekarzy protestujących przeciwko złym warunkom leczenia chorych o ... stwarzanie niebezpieczeństwa dla tych chorych. Równie niedorzeczne jest sugerowanie, że nastąpiło złamanie ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych w sytuacji, gdy do żadnego sporu zbiorowego - w rozumieniu tej ustawy - nie doszło. Działania podjęte przez dyrektora szpitala mają wyraźnie charakter "wypowiedzenia wojny" lekarzom własnej placówki" - czytamy w liście. 

Zarząd Krajowy OZZL wzywa dyrektora placówki do zaprzestania walki z lekarzami, którzy wykazują troską o pacjentów i o dobre imię swojego zakładu pracy. "Zamiast tego proponujemy podjęcie konstruktywnego dialogu".

Podobne pismo Zarząd Krajowy OZZL wysłał do marszałka województwa śląskiego oraz wicemarszałka odpowiedzialnego za ochronę zdrowia.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum