OZZL: będzie spotkanie ws. porozumienia lekarzy uniwersyteckich szpitali dziecięcych

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2018 15:28

Z inicjatywy lekarzy z Instytutu Pediatrii z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego Collegium Medicum UJ w Krakowie 2 marca w Domu Lekarza w Warszawie odbędzie się spotkanie przedstawicieli Uniwersyteckich Szpitali Dziecięcych (klinik, oddziałów) z całego kraju.

Fot. Shutterstock

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy jest organizatorem spotkania i patronuje mu w zakresie dotyczącym warunków pracy i płacy lekarzy.

Jak przypomina OZZL, w pismach, jakie ostatnio zostały wysłane do ministra zdrowia z kilku uniwersyteckich szpitali dziecięcych w Polsce wynika, że wszystkie te placówki borykają się z podobnymi problemami, nierozwiązanymi od lat. W części są to problemy wspólne dla całej publicznej ochrony zdrowia, w części jednak mają one charakter odrębny, szczególny, wynikający ze szczególnego statusu tych szpitali (klinik, oddziałów).

"W związku z tym pojawiła się propozycja powołania swego rodzaju porozumienia (stowarzyszenia) tych placówek i wspólnego wystąpienia do ministra zdrowia w celu wypracowania oczekiwanych od lat i niezbędnych rozwiązań" - informuje OZZL. 

Spotkanie będzie miało na celu stworzenie ram organizacyjnych dla takiego porozumienia. 

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum