OZZL apeluje: pracując mniej, możemy zarabiać więcej

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: OZZL/Rynek Zdrowia   • 12 października 2011 10:51

Walka o warunki płacy i pracy napotyka w mediach falę krytyki. Nie pomagają także ci lekarze, którzy pracują po 400 i więcej godzin w miesiącu i bronią się, żeby im tego nie zabrać - pisze Zdzisław Szramik, wiceprzewodniczący ZK OZZL.

OZZL apeluje: pracując mniej, możemy zarabiać więcej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak wskazuje Zdzisław Szramik w komentarzu opublikowanym na stronie OZZL, z jednej strony władze chętnie pokazują ich "przykładowe” zarobki lekarzy, podburzając opinię publiczną, z drugiej postawę „ktoś, kto mało zarabia - może po prostu za mało pracuje i sam sobie jest winien”.

Wspomina, że od dwóch miesięcy OZZL prowadzi akcję mającą na celu ucywilizowanie pracy lekarskiej w Polsce, polegające na ograniczeniu czasu pracy do norm unijnych i kodeksowych. Zwraca uwagę, że wielu lekarzy podliczających zarobione na "pseudokontraktach pieniądze nie zdaje sobie sprawy, jaką cenę rzeczywiście płacą, pracując 300, 400 i więcej godzin”.

- Przyjdzie czas, kiedy ich rodziny wystawią im rachunek nie do zapłacenia. (...) Musimy uwierzyć, że ograniczenie ilości naszej niskopłatnej pracy spowoduje wzrost jej wartości, że pracując mniej, możemy zarabiać więcej. Już dziś w niektórych ośrodkach tak jest i honoraria rzędu 120-150 zł/godz. nie są szokujące, ale to na razie pierwsze jaskółki, które wiosny nie czynią, choć pokazują, że jest ona możliwa - pisze Szramik.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze