OZZL apeluje: nie podejmujcie pracy w szpitalu w Siedlcach

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2013 16:59

Zarząd Oddziału Terenowego OZZL przy Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach Sp.z o.o. poinformował, że 140 lekarzy zatrudnionych w tej placówce otrzymało wypowiedzenia zmieniające w zakresie wynagrodzenia. Zarząd Spółki proponuje 15 proc. obniżenie wynagrodzenia, na co lekarze nie wyrażają zgody.

OZZL apeluje: nie podejmujcie pracy w szpitalu w Siedlcach

Przekształcona w spółkę siedlecka lecznica ma obecnie ujemny wynik finansowy. W sierpniu ub. roku pracownicy zgodzili się na okresowe (roczne) obniżenie wynagrodzenia o 6 proc. Po osiągnięciu poziomu 30 mln zł straty odwołano prezesa szpitalnej spółki, a nowy zarząd zwrócił się do pracowników z propozycją kolejnego obniżenia wynagrodzenia - tym razem o 15 proc. (co najmniej na trzy lata).

Lekarze nie zgadzają się, aby pracownicy ponosili konsekwencje błędnych decyzji zarządu i braku kontroli ze strony rady nadzorczej. W piśmie skierowanym do Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy piszą: "Nie zgadzamy się aby plan restrukturyzacji polegał przede wszystkim na obniżaniu wynagrodzeń. W naszej grupie zawodowej od 2008 roku nie było żadnych regulacji płacowych”.

Wszyscy otrzymali wypowiedzenia zmieniające, przy czym nie wiadomo, ile spośród nich będzie miało charakter definitywny. Wielu lekarzy wniosło pozwy do sądu pracy, ponieważ wypowiedzenia wręczono bez wymaganych prawem konsultacji ze związkami zawodowymi.

Tymczasem zarząd spółki już szuka nowych pracowników. Dlatego lekarze z siedleckiego szpitala apelują do kolegów z innych placówek, aby do czasu wyjaśnienia sytuacji nie podejmowali dyżurów ani pracy w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim Sp. z o.o. w Siedlcach.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum