OSSP: jesteśmy gotowi, aby zwiększyć dostępność pacjentów do świadczeń

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 03 kwietnia 2020 07:00

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych skierowało pismo do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i Adama Niedzielskiego prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, w którym deklaruje gotowość do zwiększenia za pośrednictwem prywatnych lecznic dostępności pacjentów do świadczeń opieki zdrowotnej.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych (OSSP) przekonuje, że prywatne lecznice mogą poprawić dostępność do świadczeń w czasie, gdy "wiele podmiotów publicznych realizujących leczenie szpitalne zatraciło swoją zdolność do zapewniania chorym opieki".

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych (OSSP) w piśmie skierowanym do resortu zdrowia i płatnika zapewnia, że "popiera i docenia dotychczasowe inicjatywy podejmowane przez resort zdrowia i NFZ w zakresie ograniczenia skutków wirusa SARS-CoV- 2, jak również docenia wysiłek profesjonalistów medycznych".

OSSP formułuje jednocześnie pogląd, że "wiele podmiotów publicznych realizujących leczenie szpitalne zatraciło swoją zdolność do zapewniania chorym opieki wskutek konieczności przekształcenia w jednoimienne szpitale zakaźne czy też odizolowania części oddziałów szpitalnych, jak również nałożonych ograniczeń na personel medyczny w zakresie wykonywania przez nich pracy".

Jak przekonują prezes OSSP Andrzej Sokołowski i wiceprezes Andrzej Mądrala, dzisiaj droga pacjentów do lekarza znacznie jest utrudniona, stąd gotowość OSSP do zwiększenia za pośrednictwem prywatnych szpitali dostępności pacjentów do świadczeń opieki zdrowotnej.


 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum