×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

OPZZ apeluje o wprowadzenie wyższych płac za pracę w niedzielę. Także w służbie zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia17 sierpnia 2018 16:34

Rada OPZZ Województwa Mazowieckiego apeluje do rządu o wprowadzenie wyższych płac za pracę w niedzielę. Proponuje, aby stawki były 2,5 raza wyższe niż za pracę w dni powszednie.

OPZZ apeluje o wprowadzenie wyższych płac za pracę w niedzielę. Także w służbie zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"W niedziele pracują setki tysięcy pracowników gastronomii, transportu, ochrony, energetyki, służby zdrowia czy rozrywki" - wskazuje OPZZ.

"W Polsce, pomimo niskiego poziomu bezrobocia, utrzymują się bardzo niskie wskaźniki aktywności zawodowej i wysoki odsetek niestabilnych, źle opłacanych miejsc pracy. Dlatego naszym zdaniem rząd powinien zadbać przede wszystkim o wyższe płace. Ustawa o handlu w niedzielę nie sprawdza się. Obroty małych sklepów wręcz spadły, a warunki pracy wielu pracowników pogorszyły się, bo są obciążeni dodatkowymi obowiązkami w piątki i soboty. Płace części z nich wręcz spadły, ponieważ najwyższe wynagrodzenia są w dużych placówkach handlowych, które rząd chce osłabić" - czytamy w przesłanym komunikacie.

Związkowcy zwrócili uwagę, że sytuacja pracowników innych branż pracujących w niedzielę wciąż jest bardzo mizerna. "Zdecydowana większość z nich za pracę w niedzielę nie otrzymuje żadnych dodatków. Dlatego raz jeszcze apelujemy o podjęcie pilnych prac nad obligatoryjnym wprowadzeniem wyższych płac za pracę w niedzielę. Nasza Rada proponuje, aby stawki za pracę w niedzielę były 2,5 raza wyższe niż za pracę w dni powszednie. We wszystkich branżach!" - podkreślono.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze