O obsadzaniu stanowisk w NFZ

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 29 lipca 2014 09:43

Ewa Momot, 40-letnia prawniczka z Oświęcimia, ma zostać dyrektorem Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Gazeta Wyborcza zwraca uwagę, że nie ma ona odpowiedniego doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku, ma za to poparcie PO.

Według informacji Gazety, Momot nie zarządzała dużą instytucją. Od trzech lat jest kierowniczką referatu nadzoru w wydziale zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego (kierowała pracą 12 osób), a wcześniej była kierowniczką działu organizacyjnego w Miejskim Ośrodku Sportu w Oświęcimiu. Była też w radzie nadzorczej tamtejszego PKS-u, a obecnie jest w radzie Składowiska Odpadów Komunalnych - informuje Gazeta Wyborcza.

Popiera ją posłanka PO Danuta Pietraszewska i śląska wicemarszałek Aleksandra Skowronek, także z PO. Przyjdzie jej kierować pracą 700 urzędnikami śląskiego NFZ i dzielić 7,5 mld zł, jakie daje centrala na leczenie w regionie.

Czytaj: Śląski OW NFZ ma nowego dyrektora?

Na marginesie tej sprawy Gazeta Wyborcza zauważa, że obecnie trwają jeszcze dwa konkursy na ważne stanowiska w NFZ: wiceprezesów Funduszu ds. medycznych oraz finansowych. Pierwszy z nich, jak dowodzi GW, ma wygrać Krzysztof Tuczapski, dotychczas dyrektor Lubelskiego OW NFZ. Zwyciężczynią drugiego zostanie, według informacji Wyborczej, Julita Jaśkiewicz, obecnie dyrektor Zachodniopomorskiego OW NFZ. 

Więcej: www.wyborcza.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum