O czasie pracy lekarzy w MZ

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2011 08:38

Przedstawiciele środowisk lekarskich mają w piątek (26 sierpnia) rozmawiać z minister Ewą Kopacz o problemie wypalenia zawodowego, przepracowaniu i czasie pracy. Uważają, że obecne przepisy o czasie pracy zmuszają ich do pracy ponad siły.

O czasie pracy lekarzy w MZ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W razie niepowodzenia rozmów (zapowiada je Dziennik Gazeta Prawna), lekarze są gotowi poruszyć te kwestie na forum Parlamentu Europejskiego, by doprowadzić do zmian w unijnej dyrektywie dotyczącej czasu pracy lekarzy.

- Na forum Parlamentu Europejskiego nasze wystąpienie będzie jednym z wielu głosów w tej sprawie - mówił w portalu rynekzdrowia.pl Krzysztof Bukiel, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL).

- Europejska Federacja Lekarzy Etatowych FEMS, do której także należymy, zgłaszała również, że ten problem trzeba rozwiązać. Przyznam, że nie liczę bardzo na bezpośrednie i szybkie skutki naszych działań. Bardziej liczę na tworzenie pewnej atmosfery i świadomości na ten temat. Listy, oświadczenia, spotkania, rozmowy na temat tego niewątpliwie dużego problemu, muszą uświadomić wielkość i skalę tego problemu - podkreślił Bukiel.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze