Nysa: wstrzymanie zabiegów na chirurgii po pojawieniu się pacjenta z Covidem-19

Autor: Nysa.Nasze Miasto/Rynek Zdrowia • • 06 sierpnia 2020 09:20

Po tym jak do ZOZ Szpitala w Nysie przyszedł na planowy zabieg pacjent zakażony koronawirusem, przeprowadzono testy u wszystkich chorych z oddziału chirurgicznego. Wyniki są negatywne.

Nysa: wstrzymanie zabiegów na chirurgii po pojawieniu się pacjenta z Covidem-19
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Dyrekcja placówki podkreśla, że wszystkie oddziały szpitalne pracują bez zakłóceń, jedynie oddział chirurgiczny wstrzymał do końca tygodnia planowe zabiegi. Placówka nie wprowadziła kwarantanny dla pracowników szpitala.

W ubiegłym tygodniu pacjent spod Nysy przyjechał do lecznicy na zaplanowany zabieg przepukliny. Wykonany u niego test na koronawirusa nie wykazał zakażenia. Niestety już pierwszego dnia w szpitalu pacjent zaczął gorączkować. Wykonany u niego ponowny test wykazał już wynik dodatni w kierunku Covid-19. Ten pacjent obecnie przebywa na kwarantannie domowej.

Testowaniu poddano też mężczyznę, który przebywał na sali z chorym na Covid-19. Również i tutaj wyniki były różne, pierwszy test pokazał koronawirusa, ale już drugi test nie potwierdził choroby. W czwartek pacjent ma być testowany po raz trzeci.

Kolejne testy wykluczyły też koronawirusa u kobiety, która trafiła na oddział neurologiczny nyskiego szpitala.

Więcej: nysa.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum