Nysa.Nasze Miasto/Rynek Zdrowia | 06-08-2020 09:20

Nysa: wstrzymanie zabiegów na chirurgii po pojawieniu się pacjenta z Covidem-19

Po tym jak do ZOZ Szpitala w Nysie przyszedł na planowy zabieg pacjent zakażony koronawirusem, przeprowadzono testy u wszystkich chorych z oddziału chirurgicznego. Wyniki są negatywne.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Dyrekcja placówki podkreśla, że wszystkie oddziały szpitalne pracują bez zakłóceń, jedynie oddział chirurgiczny wstrzymał do końca tygodnia planowe zabiegi. Placówka nie wprowadziła kwarantanny dla pracowników szpitala.

W ubiegłym tygodniu pacjent spod Nysy przyjechał do lecznicy na zaplanowany zabieg przepukliny. Wykonany u niego test na koronawirusa nie wykazał zakażenia. Niestety już pierwszego dnia w szpitalu pacjent zaczął gorączkować. Wykonany u niego ponowny test wykazał już wynik dodatni w kierunku Covid-19. Ten pacjent obecnie przebywa na kwarantannie domowej.

Testowaniu poddano też mężczyznę, który przebywał na sali z chorym na Covid-19. Również i tutaj wyniki były różne, pierwszy test pokazał koronawirusa, ale już drugi test nie potwierdził choroby. W czwartek pacjent ma być testowany po raz trzeci.

Kolejne testy wykluczyły też koronawirusa u kobiety, która trafiła na oddział neurologiczny nyskiego szpitala.

Więcej: nysa.naszemiasto.pl