×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nysa: szpital odsyła pacjentów, ale oni wrócą...

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia19 października 2009 17:06

ZOZ w Nysie nie wykonuje części zabiegów, a pacjentów odsyła na 2010 r. Limity określone w kontrakcie z NFZ zostały już przekroczone.

Nysa: szpital odsyła pacjentów, ale oni wrócą...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

– Tylko za dziewięć miesięcy br. mamy nadwykonania o wartości 4,5 mln zł . Nikt nam ich nie zwróci – wyjaśnia Nowej Trybunie Opolskiej dyrektor nyskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej Norbert Krajczy. – Ta kwota jeszcze urośnie, bo nie sposób odesłać wszystkich chorych – dodaje dyrektor.

Norbert Krajczy podkreśla, że szpital ogranicza część zabiegów planowych oraz przyjęcia do specjalistycznych poradni. Oddziały intensywnej opieki medycznej, kardiologii, dziecięcy i położniczy pracują w miarę normalnie,  ale oddział psychiatryczny jest już w wyjątkowo trudnej sytuacji.

Ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Kazimierz Błoński, zwraca z kolei uwagę, że odesłani pacjenci wrócą w znacznie gorszym stanie, jako ostre przypadki. Ich leczenie będzie wówczas znacznie droższe.

Póki co, nyski ZOZ, podobnie jak i inne szpitale, nie ma co liczyć na zwrot pieniędzy za świadczenia ponadlimitowe. Dyrektor śle pisma do NFZ, niewykluczone że sprawa znajdzie finał w sądzie.

Dyrekcja Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ mówi natomiast, że zdaje sobie sprawę z ciężkiej sytuacji opolskich szpitali, ale podziału pieniędzy przez Centralę Funduszu komentować jej nie wypada...

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze