Nysa: do szpitala powróci chirurgia naczyniowa

Autor: NTO/Rynek Zdrowia • • 16 sierpnia 2019 07:57

Bardzo możliwe, że do końca roku w Szpitalu Powiatowym w Nysie ponownie zostanie otwarty oddział chirurgi naczyniowej, który nie pracuje od 2016 r.

Nysa: do szpitala powróci chirurgia naczyniowa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Deklarację ponownego otwarcia oddziału chirurgii naczyniowej w Szpitalu Powiatowym w Nysie złożyli podczas niedawnej konferencji prasowej politycy: wicewojewoda Violetta Porowska, poseł Kamil Bortniczuk oraz dyrektor opolskiego oddziału NFZ Robert Bryk.

Jak przypomina Nowa Trybuna Opolska, oddział chirurgii naczyniowej w Nysie do października 2016 roku prowadził zewnętrzny operator Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca. PAKS miał kontrakt z NFZ na kwotę 1,26 mln zł rocznie, tymczasem wykonywał zabiegi warte nawet 10 mln rocznie. O zapłatę za nadwykonania spierał się sądownie z NFZ. Ostatecznie spółka zrezygnowała z prowadzenia oddziału.

Aktualnie na Opolszczyźnie zabiegi chirurgii naczyniowej przeprowadza tylko Szpital Uniwersytecki w Opolu. Jak stwierdził poseł Kamil Bortniczuk prawdopodobnie dojdzie do dzierżawy przez nyski ZOZ sprzętu i nieruchomości prywatnej kliniki.

- Pieniądze są obecnie liczone w ramach zrównoważonego budżetu. Postaramy się tak je określić, aby wystarczyły na utrzymanie tego oddziału - powiedział cytowany przez NTO dyrektor opolskiego oddziału NFZ Robert Bryk.

 Więcej: nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze