Nowym dyrektorem Opolskiego Centrum Onkologii został...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2018 16:11

Opolskie Centrum Onkologii przez pół roku funkcjonowało bez dyrektora. Dwukrotnie przeprowadzono konkurs na to stanowisko, jednak żaden z nich nie wyłonił szefa tej placówki. Zarząd Województwa Opolskiego już bez konkursu zaproponował to stanowisko Markowi Staszewskiemu.

Fot. archiwum

Przed Markiem Staszewskim, dotychczasowym dyrektorem ds. ekonomicznych i inwestycyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, wiele wyzwań. Między innymi finansowe.

Jak przypomina, nie zniknął ujemny wynik finansowy za poprzedni rok. On jest związany z dwiema kwestiami: pierwsze to przejście na finansowanie w ramach ryczałtu, czyli tutaj szpital nie ma wpływu na bieżąco, czy te wpływy będą wyższe czy niższe, ten budżet szpitala jest ustalony na pewien okres - wyjaśnia.

Ale są również takie świadczenia, które są świadczeniami poza ryczałtem i świadczeniami nielimitowanymi i tu jego zdaniem się otwierają możliwości, jeżeli chodzi o wykonywanie tego kontraktu, bo nie ma problemu z zapłatą za świadczenia dla placówek onkologicznych.

Wynik finansowy może być poprawiony np. przez przyciągnięcie pacjentów do szpitala - przekonuje.

Więcej: www.radio.opole.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum