Nowy szpital w Świnoujściu

Autor: IB/Rynek Zdrowia • • 15 lipca 2008 11:30

Wyspa Uznam ma nową lecznicę miejską. Wartość trwającej od 2005 r. inwestycji wynosi, łącznie z wyposażeniem, 33,5 mln zł. Przedsięwzięcie zostało w całości sfinansowane przez miasto.

– Zdecydowaliśmy się na budowę z kilku powodów - mówi Gabriela Flis-Niśkiewicz, naczelnik wydziału zdrowia Urzędu Miasta w Świnoujściu. - Wcześniej szpital działał w kilku budynkach, co utrudniało organizację pracy i znacząco podnosiło koszty, głównie ze względu na konieczność transportu pacjentów pomiędzy obiektami. Trzeba było wziąć także pod uwagę fakt, że w sezonie turystycznym liczba osób przebywających w mieście i okolicy wzrasta nawet do 100 tys., konieczna jest zatem odpowiednia baza łóżkowa. Ponadto niezbędne było dostosowanie lecznicy do nowych wymagań technicznych i sanitarnych.

Inwestycja polegała na gruntownej modernizacji dwóch budynków szpitalnych (łącznie ze zmianą wysokości stropów) i połączeniu ich nowo wybudowanym łącznikiem, w którym zlokalizowane zostały nowoczesne bloki operacyjne, jeden z oddziałów, izba przyjęć i kompleks poradni specjalistycznych.

Placówka na 114 łóżek ma cztery podstawowe oddziały, w tym internę, chirurgię ogólną, ginekologię i położnictwo oraz pediatrię. Lecznica będzie też występowała o kontrakt dla oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, którego dotychczas w szpitalu nie było.

– Wyposażenie w nowoczesny sprzęt kosztowało około 11 mln zł – dodaje naczelnik wydziału zdrowia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum