Nowy szef oddziału NFZ w Bydgoszczy karierę rozpoczynał w ratownictwie medycznym

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: Rynek Zdrowia19 kwietnia 2021 19:56

Od 20 kwietnia br. nowym dyrektorem Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ będzie Jan Gessek.

Nowy szef oddziału NFZ w Bydgoszczy karierę rozpoczynał w ratownictwie medycznym
Jan Gessek jest ekspertem ds. zdrowia publicznego. Powołanie na fotel szefa oddziału Funduszu wręczył mu Bernard Waśko, z-ca prezesa NFZ ds. medycznych. Fot. NFZ/Twitter
  • Akt powołania wręczył Janowi Gessekowi Bernard Waśko, zastępca prezesa NFZ ds. medycznych
  • Waśko podziękował jednocześnie Małgorzacie Dziedziak, która od listopada 2020 r. pełniła obowiązki dyrektora, za kierowanie oddziałem
  • Jan Gessek swoją ścieżkę zawodową w sektorze ochrony zdrowia rozpoczynał w zespołach ratownictwa medycznego

Jak informuje Fundusz, Jan Gessek jest ekspertem w zakresie zdrowia publicznego, wykładowcą akademickim. Od 2018 roku pełnił funkcję  zastępcy, a następnie dyrektora Departamentu Ratownictwa Medycznego i Obronności w Ministerstwie Zdrowia. 

Swoją ścieżkę zawodową w sektorze ochrony zdrowia rozpoczynał w zespołach ratownictwa medycznego: w Toruniu, Grudziądzu, Wąbrzeźnie i Golubiu-Dobrzyniu. W latach 2011-2017 pracował jako wykładowca akademicki Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy kształcąc przyszłych adeptów ratownictwa medycznego.

W swojej karierze zawodowej pełnił również rolę koordynatora ds. badań klinicznych (2015-2018).  Decyzją ministra zdrowia od 20 kwietnia objął stanowisko dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum