×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nowy dyrektor szpitala wojewódzkiego w Częstochowie. Funkcję objął 1 września

Autor: oprac. KK • Źródło: Rynek Zdrowia/Mat. prasowe06 września 2023 16:00Aktualizacja: 06 września 2023 19:00

Decyzją Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, po przeprowadzonym postępowaniu konkursowym na Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie z dniem 1 września br. został na to stanowisko powołany Łukasz Połatyński.

Nowy dyrektor szpitala wojewódzkiego w Częstochowie. Funkcję objął 1 września
Łukasz Połatyński w nowej funkcji od 1 września. Fot. Szpital Wojewódzki w Częstochowie on Facebook
  • Łukasz Połatyński jest managerem z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na strategicznych stanowiskach w branży medycznej w tym ponad pięcioletnim w charakterze dyrektora
  • Współtworzył i realizował strategie publicznych i prywatnych podmiotów leczniczych
  • - Ma doświadczenie i wiedzy specjalistyczną, pozyskaną na studiach z zakresu psychologii w biznesie, zarządzania oraz na studiach MBA Zarządzanie w Ochronie Zdrowia - informuje szpital w mediach społecznościowych.

Nowy dyrektor już zarządza

Komisja konkursowa przy Marszałku Województwa Śląskiego wskazała na Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie z dniem 1 września br.  Łukasza Połatyńskiego.

- Cele, jakie stawia sobie na stanowisku dyrektora placówki to przede wszystkim rozwój lecznictwa szpitalnego i ambulatoryjnego, a także prowadzenie zrównoważonej i stabilnej polityki inwestycyjnej i finansowej. Jak podkreśla, priorytetem dla niego są przede wszystkim Pacjenci i to ich dobro musi być podstawą wszystkich działań podejmowanych przez zarząd Szpitala 0 informuje lecznica w mediach społecznosciowych.

Według Łukasza Połatyńskiego Wojewódzki Szpital Specjalistyczny posiada potencjał, aby przy aktywnej współpracy ze środowiskiem akademickim oraz jednostkami samorządu terytorialnego stać się jedną z najlepszych placówek medycznych, nie tylko w regionie, ale również w kraju.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze